Na třech frontách závodili o víkendu 2. – 3. června jičínští atleti. V Kladně se sešli nejlepší čeští vícebojaři, v Jablonci se v sobotu uskutečnil krajský přebor jednotlivců a stejná soutěž žactva proběhla v neděli v Mladé Boleslavi.

Na mistrovství republiky vícebojařů zastupoval jičínský klub v desetiboji junior Jan Rejha. Od první disciplíny se pohyboval mezi nejlepší trojicí a nakonec jej od stříbra dělilo pouhých pět bodů. Honzovi se dařilo především v běžeckých a skokanských disciplínách, i když mírně ztratil ve skoku o tyči. Na nejlepší nestačil pouze ve vrhu koulí. Přesto celkový bodový součet 6706 bodů je velkým příslibem do budoucna. Mistrem republiky se stal pardubický Kuthan ziskem 6962 bodů. Medaili ze stejného kovu si z Kladna ze soutěže dorostenců odváží odchovanec jičínské atletiky Ondřej Mikeš za výkon 6746 bodů, když o 189 bodů zaostal za vítězem novopackým borcem Františkem Doubkem. Podrobné výsledky na www.atletika.cz

Skromné zastoupení měla jičínská atletika v Jablonci, přesto se vracela s kompletní sadou medailí. Krajskou přebornicí ve skoku dalekém se stala Daniela Volná, která dolétla na značku ve vzdálenosti 576 cm. Navíc přidala druhé místo v nabité soutěži sprinterek na trati 200 m. Stříbrnou medaili v soutěži výškařů vybojoval Tomáš Čapek za výkon 187 cm.

Krajskými přebornicemi starších žákyně ve štafetě 4×300 metrů se stala v Mladé Boleslavi čtveřice ve složení Jandurová, Bleptová, Kesselgruberová a Kozlová. Další dvě stříbrné medaile přidala do své sbírky z přeboru staršího žactva Lucie Kozlová, když se jí poprvé podařilo prolomit časem 7,98 hranici osmi vteřin na trati 60 metrů. Druhou vybojovala zlepšeným osobním rekordem 19,35 v závodě na 150 metrů. Třetí místa na běžeckém oválu vybojovali na trati 1500 metrů s překážkami časem 5:49,89 Jakub Podhájský a štafeta dívek na 4×60 metrů ve složení Jandurová, Bleptová, Lorencová a Kozlová. Tři bronzy ve vrhačských disciplínách získal Martin Mečík, který skončil druhý mezi koulaři (12,92 m), v hodu diskem (35,34 m) a v hodu oštěpem, když mu chybělo 25 centimetrů k překonání padesátimetrové hranice. Stříbrnou medaili z kladivářské soutěže si přivezl Matyáš Kubín za výkon 22,32 metru. Kompletní výsledky na www.atletika.cz