Termíny tréninků:

1. Minipřípravka (1. skupina: Dráža Ženatá, Marek Ženatý, Jana Valentová, Petr Stojanov; 2. skupina: Kateřina Šindelářová, Petra Šindelářová, Adéla Mušková)

Do minipřípravky nabíráme pouze děti, které v září daného školního roku dosáhnou věku 4 let. Děkujeme za pochopení.

1. skupina: pondělí 16:00 až 16:45
2. skupina: pondělí 16:45 až 17:30

Kapacita minipřípravky je vyčerpána, nové děti ve školním roce 2020/2021 již bohužel nepřijímáme.

2. Přípravka (Petr Šindelář, Jiří Kotlář, Petra Menčíková, Josef Kužel, Miloš Starý, Dráža Ženatá, Terezie Kopecká, Kateřina Hakenová, Jiří Záruba)

út 15:00 až 16:00
pá 15:00 až 16:00

Starší děti ročníků narození 2008 a 2009 začínají trénink až v 16:00

3. Tréninková skupina pana Jenčka (Vlastimil Jenček)

každý den od 14:30 do 16:00 na stadioně, po individuální domluvě i v jiný čas.

4. Tréninková skupina Míry a Adama (Miroslav Hnát ml., Adam Zikmund)

po 16:00 až 18:00
út 16:00 až 18:00
st 16:00 až 18:00
čt 16:00 až 18:00
pá 16:00 až 18:00

5. Tréninková skupina paní Naušové (Jana Naušová)

po 15:00 až 16:30
út 14:30 až 16:00
pá 14:30 až 16:00

6. Tréninková skupina Luby Pokorného – běžci (Lubomír Pokorný ml.)

po 15:30 – 17:00 na stadioně
út 16:00 – 17:00 výběh
st 15:30 – 17:00 na stadioně
čt 6:30 – 7:30 kompenzační cvičení v novém K-Klubu
pá 15:30 – 17:00 na stadioně

7. Tréninková skupina pana Klimpla – oštěpaři (Bohuslav Klimpl)

Po individuální domluvě prakticky kdykoli.

8. Vrhačská tréninková skupina (Josef Kužel)

V jarním až podzimním období po individuální domluvě.

9. Tyčkařská tréninková skupina (Milan Trejbal)

Po individuální domluvě.

Popis skupin a informace:

1. Minipřípravka

Minipřípravku navštěvují děti předškolního věku. Trénink probíhá formou her a cílem je, aby se děti naučily mít radost z pohybu a pobytu na čerstvém vzduchu. Sraz vždy na výškařském sektoru atletického stadionu, v zimním období se tréninky minipřípravky konají v tělocvičně na 4. zš.

2. Přípravka

V přípravce čekají na děti prvního stupně základních škol další hry a hodně zábavy, přičemž do tréninku jsou již zařazeny některé atletické prvky, jako skok daleký, start z bloků a sprint, štafety, běh přes překážky a hody medicinbalem či kriketovým míčkem. Velká část tréninku je vedena soutěživou formou – překážkové a opičí dráhy, slalomy a další. Přípravka je vzhledem k velkému počtu zájemců rozdělena na dvě věkové skupiny.

3. Tréninková skupina pana Jenčka

Pan Jenček je nejzkušenější jičínský trenér a jeho rukama již prošly desítky a desítky skvělých svěřenců, které dokázal přivést minimálně na republikovou úroveň. Jeho doménou jsou především běhy na střední tratě, ale dokáže poradit se všemi atletickými disciplínami – sprinty, skoky, překážkami, vrhy a hody. Rovněž z hlediska věku svěřenců není nikterak vyhrazen, jádro jeho skupiny je tvořeno atlety a atletkami z druhého stupně ZŠ a středoškoláky.

4. Tréninková skupina Míry a Adama

Tato skupina vznikla v září 2017, kdy převzala nejstarší děti z atletické přípravky (ročníky 2005 až 2007). Jejich snahou je udržet si v tomto věku (svěřenců) atletickou všestrannost a nepodlehnout předčasné specializaci. Proto je trénink pestrý, zaměřený na sprinty, překážky, běhy, skoky, vrhy i hody. Část tréninku je stále vedena hravou formou, avšak ke slovu se již dostává i technika jednotlivých disciplín.

5. Tréninková skupina paní Naušové

Skupina paní Jany Naušové je tvořena dívkami a chlapci ve věku přibližně 14 až 17 let. V tréninku se zaměřují především na sprint a skok daleký, ale prostor dostávají i další disciplíny, jako hody a překážkový běh.

6. Tréninková skupina Luby Pokorného – běžci

Běžecká skupina Luby Pokorného má ve svém jádru chlapce a dívky ve věku 17 až 20 let, kteří se nebojí náročného běžeckého tréninku. Velkou část tvoří běhy na dráze či mimo ni, ale nepodceňují ani průpravná cvičení, posilování s medicinbalem a činkami, protahování a regeneraci. Skupina je specifická tím, že všechny tréninky absolvuje i trenér – svěží čtyřicátník Luba, který je prakticky vždy v dobré náladě, a svými stále skvělými výkony dokáže motivovat všechny svěřence k dobrým výsledkům jak na tréninku, tak na závodech.

7. Tréninková skupina pana Klimpla – oštěpaři

Pan Bohuslav Klimpl je specialistou na hod oštěpem. Minulý rok mu však odrostli dva svěřenci, které dokázal připravit na tu nejvyšší republikovou, a dokonce reprezentační úroveň. V současné době tedy spíše hledá nové svěřence a svěřenkyně na pomezí základoškolského a středoškolského věku, jenž by měli zájem o oštěp, ale i další disciplíny. Jeho výhodou je vysoká flexibilita tréninkových časů a uplatňuje individuální přístup k atletům.

8. Vrhačská tréninková skupina

Skupina zkušených jičínských vrhačů, kteří se chtějí především bavit a zůstat v kondici díky různým vrhačským disciplínám. Trénují spíše v jarním až podzimním období a na čase tréninku je potřeba domluvit se společně. Část tréninku je věnována posilování, nejvíce času však věnují hodu kladivem.

9. Tyčkařská tréninková skupina (Milan Trejbal)

I skok o tyči, jedna z nejobtížnějších disciplín atletiky, si nachází v jičínském oddíle své stoupence. Hlavní zásluhu na tom má tyčkařský guru Milan Trejbal, který stále udržuje svoji formu, navíc se rád podělí o své zkušenosti s dalšími atlety, ať už se jedná o dospělé či mládež. V letní sezóně lze tyčka trénovat na stadioně (nutná domluva s Milanem i podle počasí), v zimě navštěvují tyčkaři jabloneckou halu.