V sobotu 13. dubna se konal již sedmý ročník Jarního běhu lipovou alejí. Organizátoři se rozhodli letos poprvé rozšířit dětský závod na více kategorií, konkrétně se jednalo o kategorie do devíti, jedenácti, třinácti a patnácti let, které se utkaly na tratích přibližně od čtyř do osmi set metrů. Závod běželi chlapci a dívky společně, vyhlašování probíhalo vždy samostatně pro každé pohlaví.

Aby se kategorie dostatečně naplnily, oslovili pořadatelé ze Sokola Jičín atletický oddíl s prosbou o propagaci. Trenéři žactva a především přípravky se tohoto úkolu zhostili na výbornou. I přes chladné počasí v den závodu se na start postavilo přes sedm desítek mladých závodníků a závodnic. Drtivá většina z nich hájila barvy právě jičínského AC TJ.

Atleti se ale blýskli nejen kvantitou, ale také kvalitou výkonů. Z osmi vypsaných dětských kategorií vyhráli hned šest. V atletické minipřípravce zvítězili Tereza Zichová a Matěj Havelka, v kategorii do jedenácti let Agáta Andrlová a Jáchym Bohuňovský. Nejrychlejší mladší žákyní byla Aneta Rajmová a mezi staršími žákyněmi oslavila své vítězství Veronika Suchardová.

V dospělé kategorii (trať 5,9 km) jsme také měli kvalitní zastoupení. Vítězkou a novou rekordmankou závodu se stala Gabriela Veigertová. Mezi muži byl absolutně nejrychlejší Luba Pokorný, přičemž porazil i kolegy z mladší věkové kategorie. V té vystoupal na stříbrný stupínek další atlet Vít Doležal a pátý skončil Jakub Krabec.

Atletický oddíl se tak nemalou měrou zasloužil o nový rekord v počtu účastníků v Jarním běhu lipovou alejí. Jeho osmý ročník proběhne v sobotu 11. dubna 2020. Všichni zájemci z řad nejen atletů, ale také širší jičínské sportovní veřejnosti jsou srdečně zváni!

Kompletní výsledky, statistiky a fotogalerii naleznete na jbla.webnode.cz