V sobotu 8. června se v Novém Městě nad Metují konalo druhé kolo 1. atletické ligy mužů a žen. Družstvo žen AC TJ Jičín odjíždělo s ambicemi alespoň udržet předposlední místo z prvního kola, případně se lehce posunout směrem nahoru. Bohužel při nízkém počtu závodnic naše družstvo nemohlo příliš konkurovat ostatním týmům, a i přes výborná individuální umístění, především Daniely Volné, to však na lepší než poslední, deváté místo, nestačilo.

Nejúspěšnější jičínskou závodnicí byla již zmiňovaná Daniela Volná, která obsadila dvě druhá místa, ve skoku dalekém (5,55) a ve skoku vysokém (1,63), a k tomu ještě přidala 5. místo v kvalitním poli sprinterek na 200m za 25,59. Ve vrhačských disciplínách opět zářila Kateřina Šindelářová druhým místem v hodu diskem (38,69), osmá byla ve vrhu koulí (10,69) a devátá v hodu kladivem (35,71). Stálicí je skokanka Jaroslava Vaněčková, třetí v trojskoku (11,35) a devátá ve skoku o tyči (2,82). Svým výkonem potěšila i běžkyně Jana Lenčová – šestá v běhu na 3000m (11:33,93). V běhu na 800m se opět neztratila ani žákyně Veronika Suchardová, která ve finiši vybojovala bod za desáté místo (2:30,36). Na překážkových tratích si dobře vedla Magdaléna Menčíková, která brala jeden bod za 10. místo na 100m př. (16,21), ale hlavně výborně běžela závod na 400m překážek, kde obsadila čtvrté místo v osobním rekordu 65,02.

Celkové deváté místo mohou jičínské atletky vylepšit už v sobotu 22.června, kdy se bude konat třetí kolo 1. ligy, tentokrát v Kolíně.