Třetí kolo atletické 1. ligy mužů a žen se konalo v sobotu 22.6.19 v Kolíně. Očekávání nebyla velká, ale nakonec chybělo jen pár bodů, a jičínské družstvo žen mohlo obsadit lepší než předposlední osmou příčku. Pro naše závodnice bylo však toto kolo především ve znamení výborných osobních rekordů.

Daniela Volná v běhu na 100m osobním rekordem 12,52 postoupila do finále A, ve kterém obsadila 6. místo, Lucie Kozlová zvítězila ve finále B pěkným časem 12,64 a celkově byla sedmá. Smůlu měla Adéla Brádlerová, která se časem 13,15 jen těsně o tisíciny ze svého běhu nedostala do finále B.

Velice úspěšná byla štafeta na 4x100m ve složení Adéla Brádlerová, Daniela Volná, Magdaléna Menčíková a Lucie Kozlová. Obsadila výborné třetí místo v čase 48,78, který je nejrychlejším čas jičínské ženské štafety minimálně od roku 2007.

Překážkářka Magdaléna Menčíková opět nezklamala a bodovala na obou tratích, na 100m př. byla jako minule desátá, ale podstatně lepším časem (15,35), a především na 400m př. doběhla na výborném třetím místě, když si opět výrazně zlepšila osobní rekord, tentokrát má hodnotu už 63,67.

Další skvělý osobní rekord předvedla Veronika Suchardová na 800m, čas 2:24,45 znamená 7. místo a hlavně zlepšení o neuvěřielných 6 vteřin! Na trati 5000m si Jana Lenčová také i přes velmi teplé počasí o 22 vteřin zaběhla nový osobní rekord časem 19:32,81, a obsadila pěkné šesté místo.

Ve skokanských disciplínách se opět předvedla Daniela Volná, která byla druhá v dálce, sice větrným, ale i tak výborným výkonem 5,96. Jaroslava Vaněčková byla druhá v trojskoku ve svém letošním nejlepším výkonu 11,60. V trojskoku také poprvé startovala Adéla Brádlerová, která si vytvořila osobní rekord 10,14, a obsadila pěkné osmé místo. Ve skoku o tyči se opět dařilo Jaroslavě Vaněčkové, byla pátá výkonem 2,94.

Kateřině Šindelářové ve vrhačských disciplínách tentokrát vyšel hlavě disk, kde byla třetí (37,47), ve vrhu koulí i v hodu kladivem se umístila těsně za body výkony 9,54, resp. 34,55.

Čtvrté kolo se bude konat až koncem prázdnin, už teď je ale jasné, že zářijová baráž o udržení v 1. lize jičínské atletky nemine.