Minulý víkend se v maďarském Zalaegerszegu konalo 8. Mezistátní atletické veteránské utkání. Účastnilo se ho šest států (Rakousko, Česká republika, Slovinsko, Maďarsko, Chorvatsko a Švýcarsko) a každý stát reprezentovali v disciplíně dva závodníci. Do města ležícího na řece Zala odcestovala i jičínská atletka Jarča Vaněčková, která si účast na MU zajistila svými výkony na červnovém Mistrovství České republiky. A dařilo se jí výborně.

Českému týmu zajistila největší přísun bodů z celé výpravy. Obsadila druhé místo v trojskoku výkonem 11,40 m a třetí místo ve skoku dalekém, kde doskočila na 5,02 m. Ještě přidala vítězství se štafetou na 4×100 m, kdy časem 53,49 s stanovily nový český rekord kategorie W40. Až do konce soutěže český tým bojoval v celkovém bodování s Rakušany o vítězství a nakonec skončil pouze o čtyři body druhý. České ženy v celkovém hodnocení dokonce poprvé zvítězily a muži skončili na druhém místě. Příští rok bude mezistátní utkání Masters hostit rakouské město Leibnitz.