Atletická sezóna je již v plném proudu, v červnu a červenci se konalo mnoho významných akcí. K nim bezesporu patří mistrovství ČR kategorie dorostu a juniorů a také mistrovství ČR do 22 let.

První jmenované mistrovství se konalo na pražské Julisce ve dnech 17. a 18. června. Nejvýraznějšího úspěchu zde dosáhla juniorská sprinterka Lucie Kozlová. Z rozběhu na 100 metrů s přehledem postoupila časem 12,24 a těšila se na následné finále. Podmínky na něj byly vskutku náročné, sprinterkám foukal silný protivítr o rychlosti -3,1 m/s, a tak si žádná z osmi závodnic nevytvořila osobní rekord. Lucce se ale finále podařilo famózně a cílem proběhla na stříbrné pozici! Výkon 12,37 je za daných okolností senzační. I druhý den mistrovství se svěřenkyně trenéra Jenčka činila. Na dvojnásobné trati zaběhla v rozběhu nový osobní rekord 24,76 a postoupila do finále. V něm dokonce další tři setinky ubrala, stačilo to na krásné páté místo.

S vynikající formou se na MČR potkal dorostenecký tyčkař Tadeáš Berný. Svůj osobní rekord si v soutěži vylepšil téměř o tři decimetry až na hodnotu 455 cm! Tímto výkonem byl vůbec nejlepším závodníkem ročníku 2007, v součtu se staršími kluky to stačilo na čtvrtou příčku. O bronz připravil Tadeáše pouze horší zápis v průběhu soutěže.

V Praze si svou republikovou premiéru odbyla i Tadeášova sestra Timea, která se kvalifikovala do soutěže v trojskoku, kterému se věnuje teprve o dubna. První dva pokusy zaznamenala křížek, ale ve třetím pokusu už vše vyšlo a jičínská trojskokanka doskákala na 10,89, což je téměř zopakovaný osobní rekord. V celostátní konkurenci brala hezké 11. místo.

Junior Jáchym Krabec se kvalifikoval na 100 a 400 metrů. V obou soutěžích obsadil 16. místo, na stovce s výkonem 11,28 a na čtvrtce 51,10. Běhu na 400 metrů se zúčastnil i dorostenec Matouš Dolejší. I pro něj se jednalo o první individuální republiku, svým výkonem 53,74 poněkud zaostal za svými možnostmi.

V hezkém světle se představily také štafety dorostenců, které se v české konkurenci neztratily. Štafeta na 4×100 metrů ve složení Berný, Janda, Filip, Dolejší obsadila 12. místo časem 45,57, závěrečná štafeta na 4×400 metrů v obsazení Ticháček, Dolejší, Bilík, Berný skončila na 10. místě v solidním výkonu 3:34,91.

Reprezentanty jsme měli i ve vrhačských sektorech. Zara Albrechtová hodila své čtyřkilogramové kladivo do vzdálenosti 36,95 a tím získala 11. místo. Štěpán Resl si nejprve v sobotu zazávodil s diskaři. V mokrých podmínkách hodil disk (1,75 kg) na úroveň 46,46, za což si vysloužil 4. místo. Jako jasný favorit soutěže pak vstupoval do nedělní koule (6 kg). Bohužel soutěž se mu absolutně nepovedla a zaznamenal tři kříže.

Velké zklamání však Štěpán napravil hned o dva týdny později v Ostravě, kde se konalo mistrovství republiky do dvaadvaceti let. Tato kategorie je otevřená i pro mladší závodníky, právě jako Štěpána, který je teprve prvním rokem junior. Vrhat musel pochopitelně mužskou koulí o hmotnosti 7,26 kg. Svěřenci Jiřího Kotláře závod tentokrát vyšel a výkonem 15,37 ze druhé série pokusů obsadil bronzovou příčku. Na stříbro mu chyběly pouhé dva centimetry, na zlato téměř dva metry.

Všem účastníkům MČR patří velký dík za reprezentaci oddílu. Na další kvalitní atletiku se můžeme těšit i nadále, třeba hned v neděli 20. srpna proběhne v Jičíně závěrečné kolo II. národní ligy. Všechny fanoušky sportu zveme na Městský stadion v časovém rozmezí 10:30 až 16:00.