Velké úspěchy zaznamenali reprezentantky a reprezentanti jičínského atletického oddílu na halovém krajském přeboru jednotlivců v kategorii nejmladšího žactva, který se uskutečnil v neděli 28. ledna v jablonecké atletické hale. Závodů se zúčastnily děti z ročníků 2007 až 2010, přičemž všichni závodili v trojboji složeném z běhu na 50 metrů, skoku do dálky a hodu jednokilogramovým medicinbalem. Na závěr potom ještě změřili síly ve štafetě na 4×150 metrů.

Největších úspěchů dosáhly dívky ve starší kategorii (ročníky 07 a 08), která čítala neuvěřitelných sto sedm závodnic z celého kraje. I v tak nabité konkurenci se ale dokázaly čtyři dívky prosadit do první desítky a dokonce získat medaile! Stříbrnou vybojovala Aneta Rajmová, bronzovou pověsila na krk Lucie Ulvrová, na pátém místě skončila Sára Rejlková a na symbolické desáté příčce se umístila Tereza Kirschner.  Další pěkné výkony předvedly 25. Natálie Kubínová, 27. Nela Munzarová, 35. Eliška Bělohlávková, 39. Amálie Babáková, 67. Anna Stěhulková, 68. Jolana Čmejlová, 85. Agáta Andrlová a 92. Anna Říhová.

Prvně jmenované čtyři dívky poté společnými silami dokázaly ovládnout štafetové klání na 4×150 metrů, když porazily všechny štafety z tradičně silných klubů jako LIAZ Jablonec, Slovan Liberec, AC Mladá Boleslav a AC Turnov. Časomíru zastavily na hodnotě 1:34,60 a po zásluze převzaly zlaté medaile. Trenéry úspěšných závodnic Sáry Rejlkové, Lucie Ulvrové a Anety Rajmové jsou Miroslav Hnát ml. a Adam Zikmund, Terezu Kirschner potom trénuje pan Vlastimil Jenček.

I v dalších kategoriích se jičínští atleti zapsali velmi pěkně. Mezi mladšími dívkami si v konkurenci padesáti devíti závodnic poradily 18. Nikola Drahonínská, 47. Natálie Jonášová a 50. Viola Bláhová. V kategorii starších hochů, kterých se pro změnu sešlo šedesát osm, nás reprezentovali 15. Filip Smolík, 23. Jan Chalupa a 63. Vojtěch Bouška. Chlapci poté vyzkoušeli i štafetu, byť jejich trojici musela doplnit Tereza Kirschner. Výsledný čas 1:40,28 by znamenal bronzové medaile, ale kvůli smíšenému pohlaví se štafeta nemohla počítat do soutěže.

Všem účastníkům děkujeme za předvedené úsilí a sympatické sportovní výkony. Velké poděkování patří trenérům; kromě již zmíněných to jsou především trenéři starší atletické přípravky – Petr Šindelář, Jiří Kotlář a Petra Menčíková. Většina dětí prošla také mladší přípravkou, kde se o ně starali Josef Kužel a Miloš Starý.

Nejmladší žáci a žákyně mohou na své výkony navázat již v pátek 2. února, kdy se utkají v podobném trojboji a štafetě, avšak tentokráte v čtyřčlenných družstvech.