V sobotu 7. dubna se konal již 85. ročník Běhu Štěpánkou v Mladé Boleslavi. Účast na závodě, jehož trasy vedou příjemným prostředím mladoboleslavského lesoparku, neodmítli ani jičínští atleti a své zástupce vyslali do většiny kategorií od nejmenších dětí až po dospělé. Výsledky se vyhlašovaly v každé kategorii hned dvakrát – jednou pro závod jako takový a jednou jako krajský přebor v přespolním běhu libereckého kraje, tedy pouze mezi závodníky oddílů patřících do tohoto kraje.

Mezi nejmladšími žáky ročníků 2011-12 obsadil třetí místo (v KP druhé) Miloslav Stránský. Ještě lépe si vedl jeho kolega ze starší kategorie 09-10 Jáchym Bohuňovský, který opanoval závod systémem start-cíl. Tradičně silné zastoupení jsme měli mezi nejmladšími žákyněmi ročníků 07-08. Skvělým finišem doběhla stříbrná (v závodě i v rámci kraje) Aneta Rajmová. V těsném závěsu (na sedmém až devátém místě) navíc dokončily její tréninkové kolegyně Sára Rejlková, Lucie Ulvrová a Amálie Babáková. Všechny tyto kategorie běžely okruh o délce čtyř set metrů.

Mladší žáci museli zdolat již delší trať, která měřila 1100 metrů. Nejlépe si s ní z našich poradil Aleš Moravec, ten protnul pásku jako devátý z téměř pěti desítek závodníků. Mezi dívkami svého parťáka skvěle napodobila Barbora Plevová, když obsadila osmé místo mezi šesti desítkami soupeřek.

Dorostenka Anne Burkhardtová si doběhla pro stříbro na trati 3300 metrů. V juniorské mužské kategorii jsme pak na startu měli hned tři závodníky ze čtyř účastníků. Zvítězil Petr Vacek před tréninkovým kolegou Jakubem Vomáčkem. Oba jsou nováčci v oddílu a byly to pro ně vůbec první závody v našich barvách. S menším odstupem doběhl čtvrtý Jan Rejha, juniorský reprezentant v desetiboji.

Společně s juniory se na trať 3300 metrů postavili muži mílaři. Z naší dvojice se lépe prosadil Vít Doležal na sedmé příčce, hned o jedno místo za ním však dokončil závod Václav Cyrany.

Závod provázela příjemná atmosféra, kterou dokreslilo také slunečné jarní počasí. Domů pak odjížděli všichni s dobrým pocitem ze sportovně stráveného dopoledne s partou kamarádů. Nezbývá než pogratulovat úspěšným závodníkům a popřát hodně zdaru do dalších závodů nejen jim, ale třeba i těm, kterým se závod nevydařil úplně podle představ. Vždyť všichni dobře víme, že není důležité vyhrát, ale zúčastnit se.

Výsledky naleznete na www.atletika.cz