Dne 17. března se ke svému poslednímu halovému závodu sjelo do Jablonce nad Nisou několik stovek mladých atletů a atletek. Závod s názvem Velikonoční hala 2018 byl otevřený, a tak se kromě atletů z Libereckého kraje představili reprezentanti několika dalších oddílů z celé České republiky, a dokonce z Polska.

Organizátoři připravili vlastně závody dva – dopoledne totiž probíhalo zápolení nejmladšího žactva (ročníky 2007 až 2008 a ročníky 2009 až 2011), a to formou trojboje složeného ze sprintu na 50 metrů, hodu jednokilogramovým medicinbalem obouruč přes hlavu a skoku do dálky. Odpoledne potom vystřídali přípravku a minipřípravku o něco starší závodníci z kategorií mladšího (05 a 06) a staršího (03 a 04) žactva. Jičínský oddíl vyslal do bojů více než tři desítky závodníků a závodnic.

O senzační výsledek se hned dopoledne postarala Lucie Ulvrová, která ovládla trojboj mezi staršími děvčaty z přípravky. Dokázala pokořit všechny své osobní rekordy a na to nedokázala odpovědět žádná z šedesáti osmi soupeřek. Rozhodující náskok získala v hodu medicinbalem, kde zaznamenala 9,65 metru a deklasovala ostatní soupeřky v boji o celkové prvenství, ale ke špičce patřila i ve skoku dalekém (418) a na padesátce (7,89). Lucku skvěle doplnily tréninkové kolegyně Aneta Rajmová a Sára Rejlková, které se umístily na čtvrtém, resp. šestém místě. Velmi pěkně závodily také Amálie Babáková a Agáta Andrlová. Nejmladší žákyně tak udělaly velkou radost svým trenérům, kterými jsou Miroslav Hnát ml. a Adam Zikmund.

Lucka Ulvrová – 1. místo v trojboji mezi nejmladšími žákyněmi 07-08. (foto: Adam Zikmund)

Mezi nejmladšími kluky se nejlépe dařilo Matějovi Havelkovi, který skončil na devatenáctém místě ze čtyřiceti pěti závodníků, ve startovním poli se neztratili ani Jan Chalupník a Lukáš Haken. V kategorii stejně starých dívek jsme měli hned pět atletek. V konečném součtu byla nejlepší Terezie Zichová, dále pak Linda Ječná, Stella Trmatová, Klára Ječná a Tereza Hakenová.

V odpoledním programu se blýskla skvělými výkony starší žákyně Lucie Kozlová, která získala stříbrné medaile v běhu na 60 a 300 metrů (časy 8,26 a 44,97). Lucka se připravuje pod vedením pana Vlastimila Jenčka. Sekundovaly jí další jičínské závodnice Jolana Jandurová (čtvrtá na třístovce za 48,00), Anna Bleptová, Aranka Lorencová, Nikola Součková, Zuzana Sochorová a Michaela Wágnerová. Bronzovou medaili získala v běhu na překážkovém sprintu Anna Bleptová výkonem 10,08.

Lucka Kozlová – dvakrát 2. místo v závodě na 60 a 300 metrů mezi staršími žákyněmi. (foto: Miroslav Hnát)

Dalším veleúspěšným závodníkem byl mladší žák Jáchym Krabec. Ten nejprve vybojoval stříbrnou medaili na šedesátce časem 8,54, poté zaběhl skvělý čas i na třísetmetrovém sprintu v hodnotě 45,66. Skončil zde sice na nepopulární čtvrté příčce, avšak mrzet ho to rozhodně nemusí, neboť oba dva výkony jsou nové osobní rekordy. Nové osobáky bořili na stejných tratích také Aleš Moravec, Ondřej Myslivec a Matyáš Filip, a tak nás může mrzet, že se tentokrát neběžela štafeta, kde by měli kluci velkou šanci na úspěch.

Jáchym Krabec – 2. místo na šedesátce mezi mladšími žáky. (foto: Miroslav Hnát)

Mezi mladšími žákyněmi jsme měli sice nejpočetnější zastoupení, avšak výraznějšího úspěchu v podobě medaile jsme se nedočkali. K vidění byla však řada kvalitních výkonů a osobních rekordů. Na osmistovce vyhrála ten pomalejší ze dvou rozběhů Barbora Plevová, ačkoli hned po startu upadla po kolizi se soupeřkami. Čas 2:51,67 by tak jistě stlačila ještě o několik sekund níže. Na šedesátce byla z našich atletek nejrychlejší Šárka Havlová (9,05) na třístovce pak Viola Melgrová (51,06). Pěkné výkony i několik osobních rekordů v různých disciplínách pak přidaly Barbora Mašková, Kateřina Havelková, Nela Pokorná, Michaela Lokvencová, Barbora Chalupníková, Eliška Kazdová, Pavlína Drahoňovská a Lucie Pokorná.

Halová sezóna je tak definitivně za námi a můžeme se těšit na tu letní, která začne během května. Děkujeme všem příznivcům a především rodičům za to, že své děti podporují ve sportu. Velkou zásluhu mají jako vždy trenéři. K již jmenovaným přidejme ještě paní Janu Naušovou, která měla rovněž několik želízek v ohni. Ještě jednou gratulujeme všem zúčastněným svěřencům.

Kompletní výsledky naleznete zde