V sobotu 23. června se v Rumburku, na nejseverněji položeném atletickém stadionu v republice, uskutečnilo Mistrovství České republiky v atletice veteránů. Přestože předpověď počasí neslibovala ideální závodní podmínky, zúčastnil se ho z našeho jičínského oddílu rekordní počet atletů. Dalo by se říci až drsné podnebí Lužických hor – vítr, déšť a zima však našim závodníkům nezabránily ve výborných výkonech a umístěních.

Nejúspěšnější členkou výpravy byla tradičně Jaroslava Vaněčková, která získala mistrovské tituly ve skoku o tyči a běhu na 80m překážek, a stříbro přidala v trojskoku.

Úspěšní byli také tyčkaři, Hana Vodičková a Milan Trejbal shodně vybojovali stříbro, Hana byla navíc ještě pátá v běhu na 200m.

Dvě čtvrtá místa ve skokanských disciplínách, výšce a trojskoku, obsadila Terezie Kopecká, k tomu ještě druhé místo se štafetou 4x100m.

V kategorii 60+ nás ve vrhačských sektorech zastupoval Josef Kužel, který byl bronzový v kladivu, čtvrtý v hodu břemenem a ještě přidal třinácté místo v hodu diskem.

Na dráze nás také úspěšně reprezentovali manželé Grenhallovi – Alena druhá v běhu na 100m kategorii W60+ a Jan sedmý na 200m a šestý na 400m, také v kategorii M60+.

 

 

 

Je potěšitelné, že nejen žákovská atletika je v Jičíně na vzestupu, ale že i “zkušenější ” atleti se tomuto krásnému sportu nepřestávají věnovat, anebo se dokonce k atletice po mnoha letech (často i po desítkách let) vracejí.

 

Za veteránskou sekci sepsala Terezie Kopecká