Krásný atletický stadion v Kolíně hostil od pátku do neděle nejlepší žákovské atlety z celé republiky. Po sérii rozběhů a meziběhů se do finálové osmičky ve sprintu na 60 metrů probojovala jičínská sprinterka Lucie Kozlová. Ve finále doběhla v čase 7,98 s na vynikajícím třetím místě a vybojovala si bronzovou medaili a zároveň nominaci na mezistátní utkání reprezentačních výběrů žactva ve Slovinsku. O pouhých 8 setin sekundy jí uteklo stejné umístění na trati 150 metrů a zbyla na ní za čas 19,17 nepopulární bramborová medaile. Bohužel se jí nepodařil zopakovat vynikající výkon ze semifinále, kde zaběhla čas 18,90 sekundy. Přesto svěřenka Vlasty Jenčka výborně prezentovala jičínskou atletiku.

Druhou zástupkyní na mistrovství republiky byl překážkářka Anička Bleptová, která ve svém rozběhu na 100 metrů dosáhla času 15,59 sekundy, obsadila páté místo a do dalších bojů nepostoupila. Na trati 150 metrů s překážkami startovala Bára Plevová a ve finálovém běhu doběhla v čase 5:58,77 na třinácté příčce. Pro obě dívky je start na šampionátu velkou motivací do budoucna