Juniorky s medailemi, Gábina Veigertová zcela vlevo. (foto: Tomáš Taubr)

Mistrovství světa se letos konalo 15. 11. v Argentině ve městě Villa la Angostura. Český tým, jehož nedílnou součástí byla i naše Gabriela Veigertová, odcestoval do vzdálené destinace v kompletní sestavě. Družstvo čtyř závodníků bylo připraveno pro každou kategorii – muži, ženy, junioři a juniorky. Už fakt, že se Gabča dostala do výběru, je obrovským úspěchem. Tím to ale rozhodně neskončilo, protože se v nabitém poli vůbec neztratila a doběhla si pro krásné 22. místo na světě!

V soutěži týmů se pak České republice skutečně dařilo. Historický úspěch zaznamenali muži, kteří svoji kategorii ovládli. Ženy je napodobily a skončily stříbrné. Družstvo juniorek dokončilo týmovou soutěž na úžasném bronzovém místě, takže všechny členky mohly na krk pověsit medaile. Jediní junioři zůstali na sedmém místě bez cenného kovu.

Sama Gábina hodnotí svůj životní závod a zážitek s nadšením. Společně s týmem si týden ve slunné jarní Argentině s teplotami okolo 23°C vychutnali a Gabča bude ještě dlouho vzpomínat na pohodové argentinské životní tempo, vydatné snídaně s karamelovou pochoutkou dulce de leche, toulající se psy, dlouhé společné večery a dechberoucí výhledy z hotelu na okolní hory a jezero. Samozřejmě ani na samotný závod, kdy se do té doby klidně počasí poněkud rozhněvalo, a juniorky absolvovaly svůj závod v dešti na blátivém podkladu.

Gabča velmi děkuje skvělé bandě vytrvalců, se kterými se může připravovat. Nejvíce ze všech pak trenéru Lubovi Pokornému, který ji k letošním úspěchům dovedl. Přejeme jim všem další podobné zážitky a běžecké úspěchy!