V sobotu 23. listopadu se v Dříteči nedaleko Kunětické hory konalo na ploše golfového resortu mistrovství republiky v přespolním běhu v kategoriích dospělých závodníků a juniorstva. Za jičínský atletický oddíl se na trať vydalo hned pět závodníků, z nichž čtyři se připravují pod vedením výtečného běžce Lubomíra Pokorného.

Nejlepšího umístění dosáhla na čtyřkilometrové trati mezi juniorkami Gabriela Veigertová, která doběhla třináctá. Nutno ale říct, že měla za sebou reprezentační misi v Argentině, kde zaznamenala úspěšný start na mistrovství světa v běhu do vrchu. Navíc trať o čtyřkilometrové délce je pro ní spíše sprint.

Hned tři borci v jičínském dresu se zúčastnili závodu mužů mílařů, který měřil rovněž čtyři kilometry. Nejlépe si vedl dorostenec Jakub Krabec, který obsadil 24. příčku z 54 účastníků. O pět příček za ním doběhl Vít Doležal a na 37. místě Pavel Franc. Mezi ženami doběhla jako 21. Jana Lenčová.

Atleti byli se svými výkony spokojeni, byť především muži litovali taktické chyby při startu, kdy před sebe pustili hodně závodníků a v dalším průběhu je zdržovalo předbíhání pomalejších závodníků. Už teď ale spřádají plány na příští rok, kdy se stejného podniku chtějí zúčastnit znovu a pokusí se poučit z této drobné chyby.

Děkujeme všem za poctivou přípravu, hlavně pak trenérovi Pokornému, kterému se daří udržovat pohodovou atmosféru ve skupině a přitahuje tak nové šikovné svěřence.