V neděli 28. června se v Jablonci nad Nisou konalo 2. kolo krajského přeboru družstev dospělých. Naše družstvo žen tentokrát nenastoupilo v tak početné sestavě, jako při úvodním závodu v Jičíně, ale zopakování třetího místa uniklo o pouhé dva body, a celkovým výsledkem tedy bylo místo čtvrté. Povzbuzující zprávou je, že si děvčata vytvořila mnoho osobních rekordů.

Silné zastoupení jsme opět měli ve sprintech – na 100m bodovaly Jana Valentová třetím místem (13,52, osobní rekord), Anežka Frýbová osmým (13,90, osobní rekord) a Klára Vohnoutová devátým místem (13,95). V běhu na 200m také na body dosáhly naše tři závodnice – nejlepší z nich byla Kateřina Havelková, která obsadila páté místo (28,67, osobní rekord), Tereza Honcová osmé (29,53, osobní rekord) a Anežka Frýbová hned za ní deváté také v osobním rekordu (29,60).

Poslední běžeckou disciplínou, ve které měl náš oddíl zastoupení, byl běh na 400m, kde opět bodovaly naše tři závodnice, všechny v osobních rekordech. Viktorie Bártová byla pátá (73,18), Tereza Honcová šestá (74,14) a Adéla Honcová osmá (74,25).

Ve skokanských disciplínách tentokrát největší úspěch zaznamenala Kateřina Havelková, která ve skoku do dálky obsadila krásné čtvrté místo výkonem 4,61 metru. Ten byl sice s nedovolenou podporou větru, ale i svým druhým nejdelším pokusem (4,58) si vylepšila osobní maximum.

Ve skoku o tyči se sice Hance Vodičkové nedařilo tolik jako v prvním kole, ale 2,05 m jí stačilo na páté místo.

Pěkný osobní rekord si ve skoku vysokém vytvořila Eliška Drahoňovská, a se 140 cm obsadila deváté místo.

Z vrhačských disciplín jsme měli obsazený pouze hod diskem, kde Jana Valentová obsadila sedmé místo (18,83) a Pavlína Drahoňovská v osobním rekordu osmé (17,99).

Krajský přebor družstev dospělých bude po prázdninové pauze pokračovat na konci srpna a začátkem září, kdy nás čeká 3. a 4. kolo v České Lípě a Rumburku.