Po posunutém začátku ligových soutěží začala pro jičínské ženy i muže druhá liga v sobotu  4. července prvním kolem v Litomyšli. Letošním ročník má pouze tři kola, je bez sestupů i postupů, a nekonají se baráže. Termíny závodů se přesunuly nezvykle do období prázdnin a dovolených, takže družstvo žen logicky odjíždělo oslabené o některé závodnice, což bylo znát především ve vrhačských a skokanských disciplínách.

Skoky tedy „zachraňovala“ Adéla Brádlerová, která si skočila osobní rekord 10,63 a skončila na třetím místě. Další působení jičínských závodnic se už odehrávalo v bězích. Sprinterky i běžkyně si vedly výborně. Na trati 100 metrů se pod 13 vteřin vešly všechny tři naše sprinterky a ve finále B se Adéla Brádlerová zařadila na celkové sedmé místo (12,81), Klára Horáčková na deváté (12,89) a Lucie Kozlová na desáté (12,98). Lucka zaběhla ještě pěkné šesté místo v závodě na 200m časem 26,41. Výborným časem 48,44 a vítězstvím se prezentovala naše štafeta na 4x100m ve složení Kozlová, Horáčková, Menčíková, Brádlerová. Velký přísun bodů zajistila na překážkových bězích Majda Menčíková, která na 100m překážek brala druhé místo za čas 14,77, a především na 400m s překážkami si zaběhla krásný osobní rekord 62,18 a zvítězila. Na 400m hladkých si osobní rekord zaběhla Veronika Suchardová (62,33) a byla pátá, Anička Burkhardtová doběhla sedmá za 65,99. 800m běžela opět Veronika Suchardová a umístění bylo ještě lepší, když v čase 2:25,56 obsadila výborné druhé místo. Běh na 1500m se stal kořistí naší reprezentantky v běhu do vrchu Gábiny Veigertové, která s přehledem zvítězila v čase 4:58,04, hned druhá za ní se umístila Anička Burkhardtová (5:14,65). Nejdelším během bylo 3000m překážek, ve kterém Gábina doběhla na skvělém třetím místě za 12:04,83.

V součtu bodů se jičínské družstvo žen umístilo na celkovém pátém místě, což při tak malém počtu našich závodnic není vůbec špatné. Pokud se pro další kolo připojí další, bude výsledek jistě výraznější. Druhé kolo se bude konat v neděli 19. července v Ústí nad Orlicí.