Termín na přelomu ledna a února je tradičně spojen s pořádáním hned několika atletických krajských přeborů. Nejinak tomu bylo i letos, a tak se do jablonecké haly vydali v pátek 31. ledna mladší a nejmladší žáci, v sobotu 1. února junioři a dorostenci a v neděli 2. února starší žactvo.

Pátek: KP čtyřčlenných družstev mladšího a nejmladšího žactva

Při tomto krajském přeboru startuje každý závodník v povinném trojboji (50/60 metrů, skok daleký, vrh koulí/hod medicinbalem) a na závěr se čtyřčlenná družstva utkají ve štafetě na 4×150 metrů. Jičínské barvy tentokrát reprezentovala pouze tři družstva mladšího žactva ze skupiny Míry a Adama. Dívčí B družstvo navíc nastoupilo v počtu tří závodnic, takže bylo předem jasné, že ztratí body za výkony jedné závodnice a nenastoupí ani do štafety, takže se o pozici v celkovém hodnocení prát nebude.

Obě A družstva ale nastoupila ve velmi silných sestavách a jen smůla nás dělila od vítězství v dívčí i chlapecké kategorii. Chlapci ve složení Tadeáš Berný, Tomáš Dolejší, Matyáš Munzar a Jakub Ticháček dokázali závod ovládnout díky výborným a hlavně vyrovnaným výkonům především ze šedesátky a vrhu koulí (3 kg).

Dívky byly rovněž skvělé, ale nakonec zaostaly o pár bodíčků za domácím jabloneckým kvartetem. Přitom jsme ale ztratili body za skok daleký, kde jedna závodnice bohužel zaznamenala tři přešlapy. Nakonec byly ale atletky Timea Berná, Aneta Rajmová, Sára Rejlková a Lucie Ulvrová spokojené se ziskem stříbrných medailí.

Velmi pěkné výkony předvedlo i druhé dívčí družstvo ve složení Amélie Brentnerová, Elena Brožková a Josefa Špačková. Mezi kluky jsme ještě souhlasili se zapůjčením závodníka Tomáše Kadiče do Semil, aby doplnil jejich družstvo mladších žáků.

Z individuálních výkonů je potřeba vyzdvihnout nový osobní a zároveň oddílový rekord Lucie Ulvrové ve vrhu dvoukilovou koulí 10,51, kterým deklasovala zbytek startovního pole. Druhá nejlepší byla naše Timea Berná, která vrhla o rovné dva metry méně! Dalšími tahouny družstev pak byli Aneta Rajmová (osobáky ve všech disciplínách: 60m – 8,59, dálka – 434, koule – 7,12) a Tadeáš Berný (vynikající zlepšení osobáků na šedesátce – 8,69 a kouli – 8,36).

Výsledky naleznete zde.

Sobota: KP jednotlivců juniorů a dorostu

V sobotu vystřídali zaplněnou halu junioři, juniorky, dorostenci a dorostenky. Jičínská atletika zaznamenala pouze patnáct startů, nicméně většina z nich byla medailová! Nutno však podotknout, že v některých disciplínách byla cesta k medaili zjednodušená nižším počtem startujících.

To ale rozhodně neplatí pro sprinty, kde je startovní pole vždy široké. Přesto dokázala hned dvě medaile získat dorostenka Lucie Kozlová. Krajskou přebornicí se stala na dvoustovce časem 25,60, bronz pověsila na krk za šedesátku. Tam si v rozběhu dokonce vylepšila osobní rekord na vynikajících 7,89, ve finále zaběhla 7,93. Čas z rozběhu by ji vynesl ještě o příčku výše.

Obdobnou kombinaci medailí přivezla další svěřenkyně pana Jenčka Veronika Suchardová. K vítězství na osmistovce ji stačil na její poměry slabší výkon 2:39,01. Bronz ze čtyřstovky si vysloužila časem 65,45.

Činili se také svěřenci trenérky Jany Naušové. Dorostenec Vojtěch Štěpánek bral dvakrát stříbro: poprvé na šedesátce za čas 7,49, podruhé pak ve skoku vysokém (175). Nová svěřenkyně Eliška Drahoňovská doběhla na šedesátce mezi juniorkami na třetím místě ve výkonu 8,82.

Nechyběli ani dobré vytrvalecké výkony. Klára Kesselgruberová, která na podzim přestoupila do skupiny Lubomíra Pokorného, opanovala závod dorosteneckých mílařek výkonem 5:43,37. Mezi juniory se mohl ze stříbra radovat Lukáš Tůma (5:06,17). Štěpán Socha byl v lépe obsazeném závodů dorostenců sedmý (4:57,46).

V trojskoku se opět dařilo Adéle Brádlerové, tentokrát se třemi skoky dostala do vzdálenosti 10,45 a vysloužila si medaili ze stříbra. Posledním úspěchem byla pak štafeta juniorek (složená spíše z dorostenek). Čtveřice Drahoňovská, Suchardová, Kesselgruberová a Kozlová doběhla na druhém místě v čase 1:23,15.

Vojta Štěpánek stříbrný ve skoku vysokém

Výsledky naleznete zde.

Neděle: KP jednotlivců staršího žactva.

V neděli se jablonecká hala zaplnila zase o něco více, když ke svému přeboru přijeli starší žáci a žákyně, tedy sportovci narození v letech 2005 a 2006. Na zisk medailí bylo potřeba předvést výkony často kvalitnější, než o den dříve mezi staršími závodníky. Proto se žádné medailové žně z pohledu jičínských nekonaly. Přesto si ale naši závodníci a závodnice odvezli spoustu krásných výkonů a umístění.

Jednoznačně nejlepšího individuálního výsledku dosáhla Klára Horáčková, která zvítězila nad překážkami novým osobákem 9,34. Další krajskou přebornicí se stala na trati 1500 metrů Bára Plevová (5:36,26). Obě dívky se připravují pod vedením pana Vlastimila Jenčka.

Klára byla ještě k tomu finišmankou dívčí štafety na 4×150 metrů. Sestava Šárka Havlová, Tereza Honcová, Kateřina Havelková a Klára Horáčková skončila na bronzovém stupínku za dvěma domácími štafetami výkonem 1:24,57.

O další pěkná, byť už ne medailová umístění se postaraly dívky. Viktorie Bártová obsadila krásné dělené 4. místo ve skoku vysokém, přičemž její výkon 140 by stačil v případě čistšího zápisu i na bronz. K tomu přidala šesté místo nad překážkami (10,51). O dvě pátá místa se postaraly Kateřina Havelková na třístovce (46,34) a Pavlína Drahoňovská ve vrhu tříkilovou koulí (8,68).

Pochvalu za vzornou reprezentaci si ale zaslouží všichni účastníci z našeho atletického oddílu. Dohromady to byli čtyři chlapci a jedenáct dívek.

Výsledky naleznete zde.

Klára Horáčková – novopečená krajská přebornice na překážkovém sprintu
Štafeta sprinterek: zleva Šárka Havlová, Tereza Honcová, Kateřina Havelková a Klára Horáčková
Bára Plevová vítězkou patnáctistovky