V neděli 16. února hostila atletická hala v Jablonci nad Nisou další krajský přebor jednotlivců, tentokrát v kategorii mladšího žactva, tedy sportovců narozených v roce 2007 a později. Město Jičín zde reprezentovalo celkem sedm dívek a sedm chlapců, kteří společnými silami vybojovali sedm medailí!

Krajskými přebornicemi se zaslouženě staly Aneta Rajmová a Lucie Ulvrová. Anetka nenašla konkurenci na trati 60 metrů překážek, kterou poprvé v kariéře překonala v tříkrokovém rytmu. Rázem z toho byl nový osobní rekord 10,18, kterým se řadí na úžasné desáté místo v celorepublikovém srovnání. Lucka zase jasně dominovala soutěži ve vrhu koulí (2 kg), její nejdelší pokus měřil 10,40 a zaostala s ním pouhých jedenáct centimetrů za osobním maximem (tím figuruje na jedenáctém místě v republice). Lucka navíc brala bronzovou medaili na překážkách časem 10,98.

Činili se také mladí atleti. Vynikající formu potvrdil Tadeáš Berný na všech svých disciplínách. Nejprve finišoval jako čtvrtý na překážkovém sprintu (11,13), poté obsadil v kouli (3 kg) páté místo za výkon 8,41 a jeho představení gradovalo ve finále na hladké šedesátce. Do něj se probojoval nikterak oslnivým výkonem 8,78 v rozběhu. Ve finále vyšlo však vše tak, jak mělo, a Tadeáš si vylepšil osobní rekord na 8,51, díky čemuž získal medaili z bronzu. Podobně dobře se vedlo také Jakubu Ticháčkovi a Matyáši Munzarovi. Ti se podělili o 4. místo ve skoku vysokém ve shodném výkonu 135 cm. Na dálku spolu soupeřili také na trati 300 metrů. Matyáš byl nakonec šťastnější a pověsil na krk bronzovou medaili (49,45), Kuba zaostal o pouhých 19 setin a skončil čtvrtý. Páté místo přidal ještě při své premiérové účasti na překážkách (11,34).

O další skvělý výkon se postarala Sára Rejlková na třístovce. Na startu došlo ke zmatkům vinou startéra, což Sáru obralo možná i o dvě sekundy oproti soupeřkám. Přesto sportovně dokončila závod, a to dokonce na třetím místě v čase 48,66! V případě regulérního průběhu by mohla bojovat i o zlato. Medaili bramborovou si z Jablonce odvezla Natálie Kubínová díky svému skoku do výšky, kde se přenesla přes laťku ve výšce 125 cm. Hezké výkony ukázala také Marie Karbanová. Ta obsadila sedmé místo na třístovce (50,48) a šesté ve vrhu koulí (7,96).

Medailové hody nastaly pro jičínské barvy opět na štafetě 4×150 metrů. Jak dívčí, tak chlapecké kvarteto vybojovalo bronzové umístění. Chlapci ve složení Tadeáš Berný, Matyáš Munzar, Jakub Ticháček a Bořivoj Zeman finišovali v čase 1:29,34, dívky v pořadí Sára Rejlková, Marie Karbanová, Elena Brožková a Lucie Ulvrová v čase 1:30,32.

Za předvedené výkony můžeme ale pochválit i další, výše nejmenované závodníky a závodnice. Byli jimi Ema Valentová, Radim Kuncl, Tomáš Kadič a Václav Drahoňovský. Všech čtrnáct reprezentantů navštěvuje tréninky ve skupině Míry Hnáta a Adama Zikmunda. Záplava krásných umístění a osobních rekordů jasně naznačila, že se jičínské atletice v této kategorii daří náramně. Můžeme se jen těšit na další individuální i týmové závody mladých atletických nadějí.